Czy to właściwy pomysł na serwis internetowy?

mariusznowak
Kontaktowanie:

Czy to właściwy pomysł na serwis internetowy?

Post#1 » 19 wrz 2016, 13:30

Cześć. Od pewnego czasu zastanawiam się nad zbudowaniem własnego serwisu internetowego. Chcę aby serwis dawał mi później korzyści finansowe. Szukam jakieś interesującej branży, żeby konkurencja nie była za duża. Myślałem o czymś takim jak tu: http://transportchorego.pl/transport-medyczny/warszawa . Nie musi to być akurat ta tematyka, ponieważ jest mi ona obca. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może strona internetowa, która posiada ogłoszenia warsztatów samochodowych z całego kraju. Do końca nie mam sprecyzowanej na taki portal. Ogólny zarys to serwis, który zawiera ogłoszenia firm od których pobieram opłaty za reklamę. Czy taki biznes w dzisiejszych czasach może się jeszcze udać?

podobne tematy:

maxkolonko

Czy to dobry pomysł na serwis internetowy?

Post#2 » 19 wrz 2016, 14:00

Dzień dobry. Z tego co piszesz to nie masz pomysłu na biznes w Internecie i pragniesz zrobić powielenie działających już rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowego rozwiązania na interes. Nie tędy droga przyjacielu. Jak myślisz na poważnie o serwisie internetowym to po na początku powinieneś przygotować dobry biznesplan działania. Napisz do kilku firm i powiedz co chcesz stworzyć. Wtedy dostaniesz przybliżoną wycenę takiego portalu internetowego. Następnie spytaj się o warianty i koszty jego reklamy w Internecie. posiadają te dane posiadasz już pojęcie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój serwis internetowy nie będzie generował żadnych przychodów. Tak, więc musisz się przygotować na jego dofinansowanie. Nie ma tu znaczenia czy będzie to transport medyczny osób chorych czy portal internetowy dla prawników. Nikt nie da złamanego grosza za promocję firmy na nowo powstałym serwisie internetowym. Tak to kształtuje się w praktyce.