Czy to właściwy pomysł na serwis internetowy?


mariusznowak
Posty: 27
Kontaktowanie:

Czy to właściwy pomysł na serwis internetowy?

Post#1 » 19 wrz 2016, 13:30

Cześć. Od pewnego czasu zastanawiam się nad zbudowaniem własnego serwisu internetowego. Chcę aby serwis dawał mi później korzyści finansowe. Szukam jakieś interesującej branży, żeby konkurencja nie była za duża. Myślałem o czymś takim jak tu. Nie musi to być akurat ta tematyka, ponieważ jest mi ona obca. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może strona internetowa, która posiada ogłoszenia warsztatów samochodowych z całego kraju. Do końca nie mam sprecyzowanej na taki portal. Ogólny zarys to serwis, który zawiera ogłoszenia firm od których pobieram opłaty za reklamę. Czy taki biznes w dzisiejszych czasach może się jeszcze udać?
Rodzinne zabawy, imprezy firmowe na które zaprasza się też dzieci, to coraz częstsze rozwiązania stosowane przez dyrektorów firm. Tego rodzaju imprezy firmowe są dobrze odbierane przez zaproszonych pracowników. Co więcej, jest to idealny wstęp do udanej integracji firmowej, jakże innej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Rzecz jasna powodzenie integracji pracowników zależne jest od dużej liczby aspektów. Odpowiednie pomysły i ich wdrożenie, oszacowanie właściwego budżetu, odpowiednie znalezienie odpowiedniego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. Jak to wszystko powinno wyglądać? Jakiego typu korzyści odnoszą zarówno organizujący, jak i zaproszeni?

Niezależnie od wielkości firmy, struktury zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, należy mieć jasny pogląd tego, jak kształtują się relacje, atmosfera w pracy. Dlaczego ma to takie znaczenie? Skoro zakłada się, że piknik firmowy może stać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych relacji pomiędzy pracownikami, ich rodzinami, nie może być sytuacji, że relacje między osobami są niskiej jakości. Może to odbić się przykładowo na frekwencji, jakości zabawy w trakcie imprezy firmowej organizowanej przez przedsiębiorstwo. Kiedy zaś relacje są przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami okaże się sukcesem, procentując w przyszłości, gdy mowa o właściwych relacjach międzyludzkich.
Dobre planowanie imprezy firmowej kluczem do właściwej integracji.

Organizacja imprez firmowych, pikników firmowych dla pracowników musi bazować przede wszystkim na ciekawym pomyśle i profesjonalnej organizacji. Koszt co prawda ma znaczenie, ale przecież nie każda firma będzie mogła przygotować wielogodzinne spotkanie z niezliczonymi atrakcjami. Tak więc słusznie jest zbadać potrzeby pracowników, znać liczbę dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Dzięki temu prościej jest zaplanować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Kluczem do sukcesu to zapewnienie zabaw, które zainteresują wszystkich.

Największym błędem jest kompletnie nieumiejętne przygotowanie się do potrzeb zaproszonych gości. Przygotowanie atrakcji, z których nie będzie komu korzystać. Przygotowanie scenariusza imprezy firmowej, który nie angażuje uczestników, zamiast integracji, znakomitej zabawy, proponuje zażenowanie, chęć opuszczenia miejsca pikniku, imprezy firmowej. Rozczarowanie pracowników, a szczególnie ich dzieci w żaden sposób nie wpłynie na integrację.

Często się zdarza, iż pracownicy nie mają najmniejszej chęci, aby wybrać się na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Dlatego, zwłaszcza tam, gdzie duża liczba pracowników to osoby z rodzinami, koniecznym staje się organizowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z ważniejszych zalet będzie integracja.

Dobrze zorganizowane imprezy firmowe w Radomiu https://hotelwradomiu.pl/imprezy-firmowe-sala-konferencyjna można zorganizować również w hotelu. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to też możliwość pokazania najbliższym życia zawodowego, poznania osób, z którymi się pracuje, również przełożonych. Właściwie nawiązane kontakty, nowe relacje z pewnością przyczyniają się nie tylko do właściwej integracji, ale również choćby do przyjaznej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:

maxkolonko
Posty: 7

Czy to dobry pomysł na serwis internetowy?

Post#2 » 19 wrz 2016, 14:00

Dzień dobry. Z tego co piszesz to nie masz pomysłu na biznes w Internecie i pragniesz zrobić powielenie działających już rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowego rozwiązania na interes. Nie tędy droga przyjacielu. Jak myślisz na poważnie o serwisie internetowym to po na początku powinieneś przygotować dobry biznesplan działania. Napisz do kilku firm i powiedz co chcesz stworzyć. Wtedy dostaniesz przybliżoną wycenę takiego portalu internetowego. Następnie spytaj się o warianty i koszty jego reklamy w Internecie. posiadają te dane posiadasz już pojęcie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój serwis internetowy nie będzie generował żadnych przychodów. Tak, więc musisz się przygotować na jego dofinansowanie. Nie ma tu znaczenia czy będzie to transport medyczny osób chorych czy portal internetowy dla prawników. Nikt nie da złamanego grosza za promocję firmy na nowo powstałym serwisie internetowym. Tak to kształtuje się w praktyce.

podobne tematy:

Wróć do „Na dowolny temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron
 

mapa witryny: sitemap.xml