Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej w pigulce


mariusznowak
Posty: 27
Kontaktowanie:

Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej w pigulce

Post#1 » 03 gru 2017, 16:29

Zbudowanie samej strony internetowej to już obecnie zdecydowanie za mało. Do lamusa przeszły już czasy, w których strony internetowe samoczynnie się promowały w wynikach wyszukiwarki i uzyskiwały zadowalające rezultaty bez nakładu pracy. Obecnie sytuacja uległa diametralnej zmianie i wypromowanie strony internetowej nawet na stosunkowo łatwe frazy wymaga właściwej wiedzy i nakładu pracy.

Czemu tak jest i co się zmieniło na przełomie tych lat?

Po pierwsze powiększyła się liczba firm w Internecie. Obecnie praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ma znaczenia, czy jest to lokalna pizzeria czy ogólnopolski producent drzwi. Każda z wymienionych firm posiada stronę internetową, która prezentuje jej ofertę w Internecie. Taki postęp wymusił zmiany w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już wyłącznie stworzenie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Następnym etapem jest pozycjonowanie posiadanej strony internetowej. Sposobów promocji jest kilka. Natomiast najbardziej znaną jest pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce. Ta metoda polega na wybraniu właściwego słowa kluczowego: strony internetowe lub zestawu haseł, na które strona internetowa ma być wysoko w wynikach. Przeważnie strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedną frazę. Do odpowiedniej promocji strony internetowej trzeba wybrać ich przynajmniej parę. Poprzez takie podejście, promowane strony internetowe osiągają o wiele lepsze rezultaty w wynikach wyszukiwań.

Następny sposób promocji strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na pisaniu wpisów na różnego typu portalach internetowych. Wpisy te powinny zaintrygować potencjalnych klientów do odwiedzenia promowanej strony internetowej. Jeśli promowana firma jest producentem lub dystrybutorem unikalnego produktu, można tworzyć wpisy bez odnośników. W tym wypadku zachęcamy w czasie dyskusji do samodzielnego znalezienia oferowanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany jest raczej uzupełnieniem pozycjonowania strony internetowej. Znaczna część osób szuka firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Trzeci sposób promocji strony internetowej to różnego typu serwisy społecznościowe. Najpopularniejszy jest FaceBook, który daje znaczne możliwości marketingowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które oferują często kupowane produkty. Idealnie sprawdzi się do promocji ciuchów czy kosmetyków. Gorzej już będzie z promocją strony internetowej, która oferuje niszowe usługi.

Wróć do „Na dowolny temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron
 

mapa witryny: sitemap.xml